Malujete? aneb Jak začít?

3. 01. 2019 15:56:48
Chcete se naučit levně a rychle malovat jako profesionálové? Pokud Vám kreslení nikdy nešlo a nevíte, jak začít, je tento článek určen právě pro Vás. Přináším zde několik tipů, jak si namalovat vlastní obrázek.

Pokud Vám kreslení nikdy nešlo, a nevíte, jak začít, je tento článek určen právě pro Vás. Dozvíte se zde, jak správně vybarvit omalovánku, co je to malování podle čísel, jak se naučit olejomalbu a jak začít vůbec kreslit. Přeji hezké malování!

1. Omalovánky

Dobrým začátkem mohou být omalovánky. V poslední době se na trhu objevilo mnoho druhů antistresových omalovánek pro dospělé s různou tematikou, od mandal až po cestování kolem světa. Můžete v nich najít obrázky Paříže a Eifelovy věže, stejně jako květin, ornamentů nebo čínských princezen.

Omalovánku můžete vybarvit buď klasickými pastelkami, často však žádoucího efektu dosáhnete malováním gelovými pery různých odstínů. Omalovánka je pak barevnější a působí dojmem hotového obrázku, který můžete i zarámovat. Gelová pera seženete v různých odstínech na internetu.

2. Malování podle čísel

Další skvělou metodou, jak si relativně levně nakreslit obrázek, je malování podle čísel. Na internetu lze sehnat plátna s předtištěnými obrysy jako u omalovánky. Uvnitř každého obrysu se nachází číslo, k obrázku dostanete i barvy označené příslušným číslem a štětce. Najdete barvu podle čísla na obale a vybarvíte příslušnou část obrázku. Můžete na to jít různými metodami, od nejčetnější, od nejsvětlejší, nebo od nejvýraznější části obrázku, každému vyhovuje něco jiného.

3. Olejové pastelky

Začátkem olejomalby u Vás mohou být olejové pastelky. Olejové pastelky vypadají jako klasické pastelky, ale výsledek vypadá jako olejomalba. Můžete s nimi kreslit na plátno i papír. Jsou něco jako akvarely a vodovky. Málokdo umí kreslit vodovkami, ale akvarelovými pastelkami to zvládne každý, a výsledky jsou velice efektní. Vaše první olejomalba na plátno bude snadnější, než jste si mysleli.

4. Neobyčejné pastelky aneb Kreslíme podle knižní předlohy

Máte svého oblíbeného ilustrátora, svou oblíbenou dětskou knížku s obrázky? Nebojte se složitějších cílů, je to způsob, jak udělat malování (nejen) obyčejnými pastelkami skvělou zábavou. Můj oblíbený ilustrátor je Hans Christian Andersen, který ilustroval své pohádky pro děti zejména černým grafickým perem. Ačkoli nejsou kresleny pastelkami, uvádím tyto kresby jako příklad kvalitní a hezké ilustrace pro děti, která může nadchnout i dospělého malíře. Malý Princ od Antoina de Saint-Exupéryho je zase výzva pro malíře akvarelovou pastelkou.

Zkuste si nakreslit svou oblíbenou ilustraci. Nebojte se obkreslování. Není to vůbec trapné. Jak se chcete naučit takto kreslit, když to nikdy nezkusíte?

5. Akvrely

Akvarelové pastelky jsou specificé tím, že se po kontaktu s vodou rozpíjí jako vodové barvy. Tento druh kresby je jednodušší varianta, než vodové barvy. Nakreslíme obrázek, namočíme štětec a máme vodovou malbu. Kreslí se s nimi na tvrdší papír můžeme kreslit posle předlohy, co viddíme či podle fantazie.

6. Na kvalitě záleží

Nebojte se pořídit si dražší vybavení, na kvalitě záleží. S nekvalitními pastelkami toho mnoho nenakrerslíte, barvy nebudou syté a nebude vás to bavit. Investujte před začátkem kreslení do kvalitního vybavení, ačkoli to tak nevypadá, dražší pastelky jsou cestou k úspěchu, stejně jako dražší barvy. Nenabádám vás, abyste kupovali něco, co použijete jednou, za přemrštěné ceny. Spíše věřím, že pokud si člověk koupí něco opravdu kvalitního, nezůstane u jednoho použití.

7. Nebojte se experimentů

Nebojte se experimentů. Moje kamarádka viděla v obchodním domě obrázek, který si nemohla dovolit, a tak si koupila papír a barvy a celý obrázek ozdobila třpytkami. Nebojte se experimentovat. Krásný sníh vytvoříte i foukací fixou, anebo třpytkami.

Autor: Sára Mašínová | čtvrtek 3.1.2019 15:56 | karma článku: 13.43 | přečteno: 482x

Další články blogera

Sára Mašínová

Komunismus, vyrovnání se s obdobím v letech 1948 - 1989

Co byl vlastně socialismus? Co znamená slovo komunismus? Tento článek vysvětluje některé pojmy z období let 1948 -1989 a snaží se hledět objektivním okem na tehdejší, zejména ústavní zákony.

7.1.2019 v 21:24 | Karma článku: 9.71 | Přečteno: 513 | Diskuse

Sára Mašínová

To nejlepší z evropské hudby - TOP 15 nejlepších evropských kapel

Vkročte do nového roku s písničkou. Připravila jsem si pro vás výběr toho nejlepšího z evropské hudby, a doufám, že pro vás bude tento článek inspirací. Přeji příjemný poslech.

1.1.2019 v 21:42 | Karma článku: 7.29 | Přečteno: 380 | Diskuse

Sára Mašínová

E-government a eObčanka

V celé Evropské Unii se digitalizuje veřejná správa a tento projekt už je úspěšně spuštěn, přesto o něm většina občanů nic neví. Přináším zde aktuální článek o tom, co E-government a eObčanka jsou a jak fungují.

1.1.2019 v 14:09 | Karma článku: 12.72 | Přečteno: 618 | Diskuse

Další články z rubriky Hobby

Ondřej Höppner

Kdo řekne: „Palach je propaganda“, dostane na budku

Hospodský je rozsadil. Parta, která volila Drahoše, sedí v jednom koutě, parta, která volila Zemana ve druhém.

19.1.2019 v 22:44 | Karma článku: 15.36 | Přečteno: 376 | Diskuse

Jana Slaninová

Kterak chtěl škotelník bramborový salát vylepšit

Můj milovaný muž, má rád pestrost chutí. Experimentuje, kombinuje a hle! Někdy je to paráda a hitparáda chutí a vůní, ale občas se i mistr cechu škotelnického maličko utne.

17.12.2018 v 20:35 | Karma článku: 28.04 | Přečteno: 1055 | Diskuse

Libor Čermák

Vlastní desková hra - typ dětem, co dát někomu za vánoční dárek

Vážené dívky, vážení kluci. Chcete dát někomu nějaký zajímavý dárek, který by ho mohl potěšit a přitom vás bude stát jen minimálně? Fantazii jistě máte. Co kdybyste jim vyrobili vlastní deskovou či stolní hru?

15.12.2018 v 5:13 | Karma článku: 9.45 | Přečteno: 184 |

Jana Hrubešová

Jak jsme (svépomocí) budovali jezírko

Určitě si říkáte že v prosinci je to ale pěkně hloupé téma, ale možná taky ne. Vybudovat jezírko není jen tak. Musíte přesně plánovat, vyměřit, objednat a nechat dovézt. Chce to nějaký ten čas se řádně na jaro připravit.

14.12.2018 v 13:50 | Karma článku: 20.52 | Přečteno: 511 | Diskuse
Počet článků 4 Celková karma 11.95 Průměrná čtenost 498

"Čím těžší je práce, které ve jménu lásky věnuješ své síly, tím je tvé nadšení větší. Čím víc dáváš, tím se stáváš větším." Antoine de Saint-Exupéry

Najdete na iDNES.cz